Diaľničiari dokončili opravu košického ťahu pri Južnom nábreží v predstihu

193x
26. Jún 2026
Motoristi sa dočkali. Úsek I/16 pri Južnom nábreží je už bez obmedzení
Novú vozovku dostal takmer dvojkilometrový úsek smerom do centra mesta aj na Prešov a Michalovce. (Zdroj: NDS) 
 
Národná diaľničná spoločnosť dokončila opravu cesty I/16 pri Južnom nábreží v Košiciach. Úplne novú vozovku dostal takmer dvojkilometrový ťah cesty až po križovatku Košice – Prešovská/Sečovská v smere do centra mesta, resp. na Prešov a na Michalovce.
 
Komplexnú veľkoplošnú opravu vozovky stihli diaľničiari dokončiť s niekoľkodňovým predstihom. V súčasnosti je už ťah k dispozícii motoristom bez plánovaných obmedzení.
 
„Obnova vozovky košickej I/16 na Južnom nábreží významne zvyšuje nielen pohodlie motoristov, ale predovšetkým prispieva k vyššej bezpečnosti úseku. Robili sme všetko pre to, aby sme k úspešnému koncu opravy dospeli čo najskôr a nakoniec sa nám vďaka maximálnemu nasadeniu podarilo úsek uvoľniť motoristom o pár dní skôr, než sme mali naplánované. Samozrejme, prispelo k tomu aj vhodné počasie," vyzdvihol podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Rastislav Droppa.
 
Doplnil, že okrem úseku cesty I/16 na Južnom nábreží už diaľničiari v Košiciach stihli od začiatku jari opraviť aj križovatku Alejová so všetkými vetvami, úsek I/16 medzi Košicami a Poľovom v smere na Rožňavu a tiež časť cesty pri Poľove v smere na Košice.
(13:10, NDS) 
Diskusia
Pridať komentár
mark